Eneseväljendus
Ka sinust võib saada blogija
12. detsember 2022
Kui ma 2009. aastal esmakordselt blogima pidin, oli see minu jaoks ületamatu raskus. Kui Sinul on tegevusi, mida Sul on raske teha, siis võid lugeda minu ülestähendusi blogijaks saamise teekonnal.
Pidasin tol ajal salablogi. Iga päev võtsin endale ülesandeks kirjutada oma edasimineku kohta mõned read, st harjutada blogimist. Tegin selleks otstarbeks endale veebilehe, mida ei pannud avalikult üles, kuid samas oli see siiski veebis kättesaadav. Nimetasin seda salablogiks.
Allpool saad lugeda kuupäeva kaupa minu mõtetest sellel teekonnal. Täna näen kui kaugele see väike harjutus on mind aidanud. Kirjutamine ei ole enam probleem, mailidele vastamine on lihtne (v.a. tänukirjad), isegi Facebooki postitamise hirmust olen üle saanud. Kõik tänu sellele algusele siin.
Tegemist on samm-sammulise protsessiga, mis aitab sooritada ükskõik millist tegevust.
Muutus saab toimuma, kui alustad
04.september 2009
Tulen Tartust ja olen parajasti rongis, kui seda lehekülge loon. Marlen on mind taas mugustsoonist välja löönud ning nõuab hirmsasti, et ma muutuksin, st kasvaks. Kohutav on see, et ma nõustun temaga. Jaanalinnu kombel elamisel võiks ometi ükskord lõpp tulla.
Täna see algab. Ma alustan oma suurima paradigma – kirjutamise – muutmist. Juba kooli ajal kirjutasin oma kirjandusõpetajale kirjandi teemal miks mina kirjandeid kirjutada ei taha. See oli tõeline piin. Täna on viimane kord kui ma kirjutamist vihkan. Homsest on see minu suurim armastus ja igatsus.
"Ma armastan kirjutamist. Kirjutamine on minu kirg ja armastus. Mulle väga meeldib väljendada oma mõtteid kirjalikult. Blogimine on üks minu rutiine, igapäeva tegevusi! Ma olen blogija."
05.september 2009
"Täna ma armastan kirjutamist. Kirjutamine on minu kirg ja uus armastus."
Kõigepealt väike selgitus, mis see paradigma on, mille muutmise teekonnale ma Sind kutsun. Paradigma on kogum harjumusi või uskumusi või mõttemustreid, mis kontrollivad meie käitumist. Paradigma võib olla nii positiivne kui negatiivne, sõltuvalt sellest, kas ta aitab meil jõuda eesmärgini või mitte.
Vaadates minu paradigma – kirjutamist, siis see programm koosneb järgnevatest uskumustest ja harjumustest, st lausetest minu peas: ma ei oska kirjutada; mulle ei meeldi kirjutada; ma ei ole hea kirjutaja; kirjutamine on raske; see on ebameeldiv; see võtab palju aega; mulle ei ole antud annet kirjutada; mul ei ole midagi kirjutada; mulle ei ole kirjutamine meeldinud juba kooli ajast saadik;
Minu tegevused vastavalt nendele mõtetele on: kirjatööde edasi lükkamine; kui ma ka kirjutama hakkan, siis on see piin ja võtab hirmkaua aega; mõtted jooksevad kirjutades lihtsalt kokku;
Tulemus: ma ei blogi.
Selleks, et muuta tulemust, tuleb esmalt kirjutada uus programm. Täpselt samuti nagu arvutiga. Ma ei saa kuulata muusikat, kui mul vastavat programmi ei ole. Arvuti ei prindi Wordi dokumenti pdf'is kui vastavat programmi ei ole. Sama on meiega. Meie domineerivad mõtted kontrollivad meie käitumist – tegevusi, mida me teeme või jätame tegemata. Järelikult tuleb esimese sammuna luua keskkond, et uus tegevus saaks võimalikuks.
Niisiis alustame! Enesesisenduste ehk uute domineerivate mõttete loomine!
06.september 2009
Kirjutasin eile enesesisendusi ehk uusi domineerivaid mõtteid, mida ma tahan kirjutamise kohta mõelda.
Muide, väga hea raamat enesesisendustest on Joseph Murphy "Teie alateadvuse jõud". Seal on palju infot sellest, kuidas oma alateadvust ümber progeda.
Niisiis: "Ma armastan kirjutamist. Kirjutamine on minu kirg ja armastus. Mulle väga meeldib väljendada oma mõtteid kirjalikult. Blogimine on üks minu rutiine, igapäeva tegevusi! Ma olen blogija. Ma kirjutan siin ja ma kirjutan seal. See on suurepärane viis suhelda inimestega.
Ma tean, kuidas väljendada end kõige paremal moel. Minu stiil on lihtne ja ilmekas, kohati humoorikas. Ma väljendan oma mõtteid kergelt ja pingutuseta. Mul on palju ideid, mis ootavad väljendamist. Ma tean alati, mida öelda. Kõik need teadmised ja oskused on minus olemas. Ma tean, kuidas väljendada end sõnades ja mulle meeldib enda mõtete väljendamine.
Ma saan igalt poolt innustust ja teadmisi oma kirjutamisoskuse edendamiseks. Seda toetab ka minu siiras huvi lugeda blogisid. Mul on piisavalt aega, et iga päev kirjutada. Ma kirjutan iga päev vähemalt 30 minutit. Ja iga kord, kui mul on vaja kirjutada, olen ma valmis ."
07.september 2009
Hoolimata sellest, kui kiire ka ei ole, on meil võimalik tuua oma mõte asjadele, mida me tahame. Me mõtleme erinevatest asjadest niikuinii. Täna, kui hakkasin mõtlema kirjutamisest, tuli esimese mõttena pähe, et olen ikka endale keerulise ja raske ülesande võtnud, kuid siis tuli meelde – ma olen ju blogija.
Mida enamat meil vaja ongi, kui lihtsalt väikest mõtte muutust, et oma eesmärki saavutada.
08.september 2009
Juhtub huvitavaid asju, kui hakkad rääkima endaga uuel viisil. Viisil, mida enne proovinud ei ole.
Olin just saabunud Blogfestile (kuhu jõudsin tänu oma otsusele hakata blogima), kui kuulsin oma mõtteid eelmise ürituse kohta, kust ma olin just tulnud.
Mõtlesin sellele kui valesti selle ürituse reklaam oli üles seatud. Kui eksitavat infot see edastas ning millised olid minu tunded ning reaktsioon sellele. Sain aru, et minu ootused sellel üritusel ei täitu ... ja siis äkki taipasin ... see on ju lugu, ma võin sellest kirjutada. Olen nüüd blogija. Kui näen selles loos midagi kasulikku lugejale, siis miks mitte kirja panna. Kummaline oli see tunne kui tajusin, et lood on kõikjal meie ümber.
Kui õpid tajuma maailma, õpid kohal olema ja otsid õpetussõnu kõigest, mis sinuga juhtub. See ongi see, mida saab kirjutada. Ma poleks seda märganud, kui ei oleks saalis istudes parajasti oma uusi enesesisendusi meenutama hakanud.
09.september 2009
Mis on tänase päeva sõnum? Pidasin mõnda aega tagasi päevikut, kuhu panin kirja igast päevast mõne õppetüki. Hakkasin seda tegema, sest tajusin, et ma liigun edasi vaid siis, kui ma ise kasvan. Kasvamiseks on aga vaja midagi õppida või millestki aru saada. See oli minu motivatsioon seda päevikut pidada.
Mida ma täna õppisin? Mul on tõeliselt lahe töö ning inimesed minu ümber on lausa fantastilised. Kuid see ei ole juhus, tuletan endale meelde. See on minu loodud. Ja mida enam ma praktiseerin neid õpetusi, seda lahedam on elu!!!! Vau, see tõesti toimib.
10.september 2009
Mida see tähendab, et ma loon endale uusi domineerivaid mõtteid kasutades autosugestiooni tehnikat ehk enesesisendusi?
Lihtsalt väljendades – ma muudan oma programmi, mis kontrollib minu keha vibratsiooni. Võibolla Sa ei ole teadlik sellest, et igal mõttel on sagedus ning mõtted, mida me mõtleme kontrollivad seda sagedust, milles meie keha rakud vibreerivad. Huvitav, on ju?
Mida see tähendab? Mitte keegi ei ütle ju, et ma vibreerin ühel või teisel viisil, vaid me ütleme, et me tunneme end teatud viisil. Just see tunne ongi see, mis kirjeldab või annab meile teada, millises vibratsioonis meie rakud on. Mõeldes pidevalt samu mõtteid, harjume me ühe ja sama vibratsiooniga. Kui me hakkame oma mõtteid muutma, nagu minu puhul kirjutamise teema, muutub ka meie vibratsioon.
Nõnda ma siis vahetan mõtteid, et muuta sagedust ja tunda end tegevust tehes teisti.
Olen teinud iseendaga intensiivset tööd veidi üle nädala ning hetkel olen saavutanud tõeliselt positiivse liikumise nii iseenda sees, kui ka väljas. Tunnen end hoopis teisiti, kui olen harjunud. Loomulikult ei ole vanad mõtted mind veel maha jätnud.
Just täna hommikul oli mul huvitav vestlus oma vana tuttava programmiga, mis püüdis mulle selgeks teha, et kuidas siis ikka nii, et ma näen end nüüd edukana ja arvan, et olen tõepoolest kompetentne mõttetreener, kes suudab inimeste ellu positiivset muutust tuua. Kas ma siis ei mäleta, kuidas ma ise oma eluga kimpus olin ning mida ma endast tegelikult arvasin. Ma ei saa seda pettust ju kaua varjata? Jaa, tõepoolest see on see lõks, mis on mind vanade mõtete juurde sageli tagasi toonud, kuid seekord mitte.
Vastasin sellele vanale programmile, et nüüd on teisiti ja minu tõde on edukus, küllus, enesekindlus ja edasiminek.
14.september 2009
Mary Morrissey on öelnud, "Sa blokeerid oma unistused, kui lubad oma hirmul kasvada suuremaks, kui sinu usk".
Tal on absoluutselt õigus. Me ei tea tulevikku ette, kuid me võime tulevikku luua. Usk ei ole midagi muud kui teadmine, et juhtub midagi, mida veel ei ole. Ka hirm on teadmine – see on negatiivne usk(umus), et juhtub midagi, mida me oma ellu ei taha. Valik on meie.
18.september 2009
Lihtne on rajalt maha libiseda, palju raskem on rajale tagasi saada. Võttes endale selle ülesande (saada blogijaks) olen kogenud üha rohkem kui oluline on see, mida endale ütlen ja kuidas väikestest, justkui tühisena näivatest lausetest, kasvab lõpuks välja tugev muutus mõtlemises, tunnetes ja tegudes – ühesõnaga suhtumises. Ja kui jätkata seda veel püsivalt .... milline muutus!?
23.september 2009
Olen alati arvanud, et muutus on aeglane ning arusaamine võtab samuti aega. Samas on mul kogemusi, kus midagi minu sees muutus hetkega ning selle tagajärjel muutus ka käitumine. Nõnda on juhtunud ka kirjutamisega. Otsus, mis ma mõni aeg tagasi tegin, muutis täielikult minu suhtumist kirjutamisesse. Küsin endalt: mis juhtus? Kuid tegelikult päris täpselt ei tea. Midagi juhtus. Kirjutamine ei ole loomulikult muutunud üleöö kergeks ja ahvatlevaks, kuid ta ei ole ka enam ületamatult raske ja piinarikas. Võtan asja rahulikult, küsin endalt, mida ma öelda tahan, liigendan teksti ja lugu valmis. Pole vaja enam kaheksat tundi ärevust või nädalasi süümepiinu, et ma pole bloginud.
Vaatan oma enesesisendusi (see paber on mul mitmes eksemplaris raamatute vahel, kalendermärkmiku vahel, laua peal jne) ning tulin ka ideele see ära raamida. Panen afirmatsioonid pildiraami sisse ning riputan seinale. Enensesisendused muudavad suhtumist!
28.september 2009
Minu blogimine ei ole veel küll harjumuseks saanud, kuid olen elimineerinud oma elust ühe olulise negatiivse detaili. Nimelt stressi blogimise ees. Avastades stressi tekitavad mõtted ja kasutades loodud enesesisenduse lauseid, on olukord tunduvalt muutunud.
Ja mulle tundub, et aeg on ette võtta uus projekt.
Täna 13 aastat hiljem
Lugedes neid vanu mõtteid näen, kus ma endale teatud mõttesüsteemid lõin. See on nii vahva. Süsteem, mida ma tollal kasutasin, on mul ikka veel kasutusel.
Pane tähele, kui vähe pingutust see muutus tegelikult nõudis. Alustasin 4. septembril, ei kirjutanud iga päev (tegin vigu) ja lõpetasin 28. september. Ei olnud perfektne, ei olnud isegi järjepidev. Ometi lõin muutuse.
Tänasesse päeva jõudunud muutus on järgmine:
Ja üks asi veel ... vaadates täna, kuidas ma kirjutan, olen väga uhke selle oskuse üle, mida ma olen lubanud endal kasvatada.
Ma loodan, et see praktiline näide saab sulle inspiratsiooniks. Mis on see muutus, mida sina täna vajad? Milline tegevus tekitab sinus stressi, mida sa saad oma mõttega muuta. Proovi, katseta, anna endale võimalus. Sa väärid seda!
VARASEMAD POSTITUSED
Ka sinust võib saada blogija
Kes kellega manipuleerib?
Andestamine on sisemine puhastumine
MÕTTETREENINGU TEEMAD
LIITU MÕTTETREENINGUGA
KOOLITUSED
JAGA SÕPRADEGA
AUTOR
Helina Mägi
mõttetreener ja tegevus-coach
Helina on ainulaadselt avatud tegevus & life coach, kes õpetab mõttetreeningut läbi isiklike väikesteks sammudeks võetud lihtsate näidete. Mõttetreeningu abil näitab Helina Sulle, kes sa tegelikult oled, milleks sa võimeline oled ning õpetab sulle protsessi, mis aitab Sul enda tegevusi paremini juhtida, et saaksid ellu viia võimatuna näivaid unistusi, olgu selleks siis kehakaal või raha.
Kõige vahetum viis Helina ja mõttetreeninguga tutvuda on Avatud Suhtlus kõnes.
© Copyrights by Helina Mägi. All Rights Reserved.